Najnowsze technologie w leczeniu trądziku

Zabiegi na trądzik oraz blizny potrądzikowe we Wrocławiu oraz Lubinie

 

Oczyszczanie wodorowe Aquasure

Peeling medyczny

Jessner

Peeling medyczny

TCA

Peeling medyczny

Jessner + TCA

Oczyszczanie aktywnym wodorem

Peeling medyczny

Acnelan

Dermopen czyli mezoterapia mikroigłowa

Laser frakcyjny ablacyjny iPixel

Laser frakcyjny nieablacyjny Clearlift

Wypełnianie blizn kwasem hialuronowym

Osocze bogatopłytkowe

PRP

Trądzik różowaty 

redukcja rumienia

Laserowe leczenie trądziku

Peeling Jessnera

Peeling Jessnera – zabieg o silnym działaniu keratolitycznym, seboregulującym i przeciwzmarszczkowym. Połączenie rezorcyny z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym wykazuje wzmożone właściwości złuszczające. Płyn Jessnera wykazuje działanie podobne do obserwowanych po zastosowaniu retinoidów. Zabieg polecany jest przede wszystkim skórom problematycznym z nawracającym trądzikiem oraz po dermatozach, które pozostawiły na skórze blizny, przebarwienia i nierówną strukturę. Chcesz wiedzieć więcej jak wygląda zabieg – czytaj dalej.

Peeling TCA

Peeling TCA – kwas trójchlorooctowy (pochodna kwasu octowego) jest najsilniej działającym kwasem organicznym wykazującym zdolność́ penetracji aż do skóry właściwej. Powoduje  złuszczanie się naskórka oraz stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu dzięki czemu skóra ulega rewitalizacji. Polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, a także dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.

Peeling Acnelan

Acnelan – jest  rewolucyjną terapią lecząca zarówno objawy trądziku, jak i zapobiegającą  powstawaniu nowych zmian. Posiada opatentowany kompleks składników aktywnych, w którym znajdziemy m.in.: kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy oraz sodium lepargilate (hamujące aktywność 5-alfa reduktazy biorącej udział w syntezie androgenów, których nadmiar może być przyczyną trądziku).  Acnelan wykazując silne działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, leczy stany zapalne, oczyszcza pory, redukuje ilość i wielkość zaskórników, złuszcza martwy naskórek oraz niweluje przebarwienia.

Peeling Dermamelan/Cosmelan

Dermamelan – preparat nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Rozjaśnia przebarwienia hormonalne, posłoneczne, pozapalne, plamy starcze, piegi oraz melasme. Krem często stosowany jest w terapii skór tłustych i trądzikowych. Dzięki zawartości kwasu salicylowego wykazuje działanie antybakteryjnie, przeciwzapalnie, normalizuje wydzielanie łoju i zwęża pory. Zaletą zabiegu jest jego uniwersalność – może być stosowany o każdej porze roku (przy ochronie UV).

Wodorowe oczyszczanie skóry – Aquasure

AQUASURE H2 to urządzenie służące do wieloetapowego oczyszczania skóry, tak aby wyglądała ona zdrowo i promiennie. Zabieg składa się z kilku kroków. Jego celem jest dokładne oczyszczenie skóry, złuszczenie martwego naskórka, nawilżenie oraz działanie przeciwstarzeniowe. 

  • Etap I – zastosowanie aktywnego wodoru zapewniające oczyszczenie skóry na poziomie komórkowym, jednocześnie redukując poziom wolnych rodników
  • Etap II – hydropeeling, czyli wodna mikrodermabrazja – usunięcie martwych komórek oraz zanieczyszczeń skóry
  • Etap III – infuzna jonowa – wprowadzenie substancji eksfoliującej oraz odżywczej
    do głębszych warstw skóry
  • Etap IV – lifting MCS – poprawa napięcia i elastyczności skóry poprzez wykonanie masażu z wykorzystaniem stymulacji mikroprądami.

Oczyszczanie skóry aktywnym wodorem

Jest to 1 etap oczyszczania skóry urządzeniem Aquasure H2, które dzięki zastosowaniu aktywnego wodoru zapewni oczyszczenie skóry na poziomie komórkowym i usunie wolne rodniki. W połączeniu z drugim etapem czyli hydropeelingiem (usunięcie martwych komórek oraz zanieczyszczeń) stanowi bardzo dobre wprowadzenie do innych zabiegów dermatologicznych np. peelingów chemicznych.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym ablacyjnym

Głowica iPixel ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Alma Harmony XL Pro. Służy do przebudowy skóry, redukcji blizn potrądzikowych oraz poprawia strukturę i koloryt skóry. Odpowiedniej wielkości przestrzenie między mikrourazami stanowią rezerwuar nieuszkodzonej skóry, który znacznie ułatwia gojenie się leczonej powierzchni i powoduje przebudowę kolagenu. Wpływa to korzystnie na efektywność zabiegu, a także znacznie skraca czas rekonwalescencji. Zaleca się wykonywanie zabiegów w serii, najczęściej 3, lub/i w połączeniu z laserem frakcyjnym nieablacyjnym (czyli nieuszkadzającym naskórka), ewentualnie z peelingiem chemicznym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu zapraszamy na stronę BeauMED.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym nieablacyjnym – Clearlift

ClearLift wykorzystuje działanie nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch.

Laser działa na skórę właściwą mechanicznie, nie termicznie jak większość laserów, przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Wywołane mikro uszkodzenia inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu możliwa jest przebudowa blizn potrądzikowych. Rezultaty zabiegów z jego działaniem dają efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego, czy resurfacingu laserowego. Zabieg natomiast jest praktycznie bezbolesny i nie ma absolutnie żadnego okresu widocznego gojenia się skóry (poza lekkim zaczerwienieniem), co czyni go pierwszym zabiegiem laserowym do wrażliwych części ciała. 

Zabieg najczęściej jest łączony z laserem frakcyjnym ablacyjnym iPixel celem lepszego efektu przebudowy blizn. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu zapraszamy na stronę BeauMED.

Osocze bogatopłytkowe a blizny potrądzikowe

Zabieg z wykorzystaniem osocza polega na odseparowaniu go, pobudzeniu czynników wzrostu w procesie wirowania, a następnie podaniu w miejsce wymagające regeneracji,  odświeżenia i ujędrnienia. Powstałe czynniki wzrostu stymulują skórę do przebudowy i regeneracji przez co w połączeniu z zabiegami laserowymi – czyli laserem frakcyjnym ablacyjnym, dochodzi do lepszego gojenia oraz lepszych rezultatów. Osocze można podać poprzez mezoterapię czyli nakłówanie skóry ale również zaraz po zabiegu frakcji ablacyjnej poprzez polanie skóry i wchłonięcie czynników wzrostu przez mikrouszkodzenia utworzone w skórze. 

Usuwanie blizn potrądzikowych poprzez mikronakłuwanie – Dermopen

Celowe mikrouszkodzenia wierzchnich warstw skóry mobilizują komórki do samoregeneracji i zwiększenia produkcji nowego kolagenu. Zabieg wykonywany w seriach wypłyca oraz przebudowuje blizny potrądzikowe. Często aby wzmocnić efekt na uszkodzoną skórę stosuje się koktajl witaminowy lub osocze bogatopłytkowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu zapraszamy na stronę BeauMED.

Wypełnianie blizn potrądzikowych kwasem hialuronowym

Płaskie blizny potrądzikowe można wypełnić kwasem hialuronowym, aby stały się mniej widoczne. Zabieg jest niemal bezbolesny a jego efekty utrzymują się około roku. Jednak nie każdą bliznę potrądzikową da się wypełnić. Do zabiegów używa się najczęściej kwasu hialuronowego usieciowanego. 

Trądzik różowaty – laserowe zamykanie naczynek oraz redukcja rumienia

Zabiegi laserowe skutecznie i bezpiecznie usuwają naczynka oraz rumień na twarzy. Pojedyncze naczynka bardzo często zamykają się już po pierwszym zabieg. W przypadku rumienia, gdzie w obrębie skóry naczyń jest wiele, należy wykonać kilka zabiegów. Laser Alma Dye-Vl jest jednym z najlepszych na rynku urządzeń do redukcji zmian naczyniowych na twarzy oraz przebarwień.

Ile to kosztuje?

CENNIK